Auta po tuning

Najczęściej wybierane samochody pod tuning

Najczęściej wybierane samochody pod tuning

 

Poznasz w tym artykule najczęściej wybierane samochody pod tuning. Dowiesz się dlaczego są one tak chętnie wybierane jako bazę pod dobry tuning.

Najczęściej tuning samochodów wiąże się ze skrajnymi emocjami wśród pasjonatów motoryzacji. Niektóre osoby uważają, że tunerskie przeróbki pojazdów nie mają nic wspólnego z pasją, inni natomiast twierdzą, że tuningowane auta to podstawa dla nowoczesnej motoryzacji. Zobacz, jakie samochody najczęściej poddawane są tuningowi.

Tuning samochodów obejmuje modyfikacje mechaniczne oraz wizualne.
To podstawowy podział na podstawie którego można planować przeróbki tunerskie swojego auta. Pamiętaj, że nie każdy samochód nadaje się do wykonania kompleksowych modyfikacji. Jednak na rynku motoryzacyjnym istnieją auta-ikony, które idealnie nadają się do zmodyfikowania.

TOP 5 aut pod tuning – jakie pojazdy warto wziąć pod uwagę?

Zanim zaczniesz rozmyślać o zainwestowaniu w modyfikacje mechaniczne i wizualne Twojego auta, koniecznie poznaj kilka topowych modeli, które są podatne na przeróbki tunerskie.

 1. Honda Civic – idealna baza to model wyprodukowany jeszcze przed 2000 rokiem.
W przypadku tych samochodów najpopularniejsze modyfikacje to SWAP silnika na mocniejszy, modyfikacja układu wydechowego, a także obniżenie zawieszenia fabrycznego.

2. Mazda MX-5 – popularna piątka świetnie nadaje się pod przeróbki tunerskie. W tym lekkim roadsterze możesz zmienić silnik, zamontować tuningowy body kit, a także wymienić fotele na sportowe wraz z klatką bezpieczeństwa.

3. Nissan 350Z – to prawdziwy japoński klasyk znany z wielu filmów motoryzacyjnych
np. The Fast and The Furious. Popularne modyfikacje tego modelu obejmują dodanie turbosprężarki, tuning ECU oraz dodanie niefabrycznych rozpórek kielichów czy zestawów obniżających zawieszenie.

4. BMW Serii 3 – czyli popularne E36. To idealna baza samochodu pod tuning,
np. w celu stworzenia samochodu przeznaczonego do driftu. Możesz zmienić silnik
na mocniejszy, zamontować wydajny system audio, a także dodać szerokie felgi. Możliwości są w tym przypadku nieograniczone.

5. Volkswagen Golf GTI – pojazdy tego typu cieszą się uznaniem wśród miłośników tuningowanych samochodów w Europie. Spoiler dachowy, aluminiowe pedały, szerokie ogumienie oraz sportowy układ wydechowy wraz z nowym katalizatorem
to tylko niektóre zmiany stosowane w VW Golfie GTI.

Teraz już znasz pięć najpopularniejszych aut wykorzystywanych do tuningowania. Jeśli chcesz mieć wyjątkowy, przyciągający uwagę i jednocześnie niesamowicie mocny samochód, koniecznie wybierz jedno z powyższych aut i zacznij pierwsze prace tunerskie.

Profesjonalne tuningowanie samochodów – ile to kosztuje?

Średnia cena tuningu wizualnego i mechanicznego auta to wydatek na poziomie od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Wiele zależy od inwencji twórczej inwestora i początkowego stanu pojazdu.

W praktyce koszty przeprowadzenia tuningu auta są uzależnione od popularności modelu pojazdu, który chcesz zmodyfikować. Im bardziej znane auto, tym łatwiej dostępne będą części zamienne. To z kolei przekłada się na niższe koszty tuningu i późniejsze utrzymanie pojazdu w odpowiednim stanie technicznym.