Wizualny tuning auta

Wizualny tuning auta – co można zrobić, aby poprawić wygląd samochodu?

Wizualny tuning auta – co można zrobić, aby poprawić wygląd samochodu ?

 

Modyfikacja wyglądu samochodu obejmuje nie tylko zmianę kolorystyki lakieru, ale także całkowite przeróbki karoserii. Profesjonalne prace tuningowe mogą obejmować praktycznie wszystkie elementy wizualne – zarówno wewnątrz pojazdu, jak i na zewnątrz. A zatem w jaki sposób poprawić wygląd swojego pojazdu? Sprawdź ten poradnik!

Przeprowadzenie prac związanych z modyfikacją wyglądu samochodu osobowego najczęściej wiąże się z koniecznością poniesienia sporych nakładów finansowych oraz poświęcenia nieco czasu na realizację założeń danego projektu. Jeśli chcesz, aby Twoje auto wyglądało perfekcyjnie – zdecyduj się na profesjonalne usługi tuningowe, które poprawią styl pojazdu.

Co obejmuje wizualny tuning samochodu?

Styling, czyli wizualny tuning pojazdów to szereg działań, które umożliwiają zmianę wyglądu samochodu o 180 stopni. Jeśli fabryczny lakier lub zderzaki już Ci się nie podobają,
jak najbardziej możesz je zmienić. Zakres działań w ramach tuningu wizualnego auta dzielimy na trzy sekcje: karoseria, lakier i okleiny oraz koła.

1, Tuning karoserii
Najbardziej zmienia wygląd samochodu. Poprzez tuningowe body kity, spoilery, dyfuzory oraz nakładki błotników i zderzaków dodasz swojemu samochodowi nieco pazura i sportowego zacięcia. Dobrym wyborem są też wloty powietrza na maskę.

2.Lakier i okleiny
Druga kategoria zmian wizualnych w samochodzie obejmuje lakierowanie elementów blacharskich lub oklejanie folią termoplastyczną. To skuteczne sposoby, aby zmienić całkowicie wygląd auta i dodać mu ponadczasowego stylu.

3.Koła
Wizualne zmiany w samochodzie są widoczne wtedy, kiedy zamontujesz większe felgi i szersze opony. Dołączając do tego obniżone zawieszenie, efekty mogą być zniewalające.

Dodatkowe modyfikacje wizualne aut – co jeszcze warto zrobić, aby zmienić wygląd pojazdu?

Oprócz standardowego tuningu auta możesz też zdecydować się na nietypowe modyfikacje, które również wpłyną na walory estetyczne pojazdu. Najpopularniejsze rozwiązania wybierane przez tunerów to:

  • akcesoryjne grille i emblematy,
  • zmiana oświetlenia i lusterek bocznych np. na LED-owe (ale tylko takie z homologacją),
  • wymiana tapicerki np. z klasycznej na obszytą welurem,
  • zmiana koloru oświetlenia wnętrza,
  • wymiana foteli np. z klasycznych na sportowe obszyte ekoskórą.

Wizualny tuning samochodu jest wyrazem osobistego stylu i kreatywności właściciela pojazdu. Może być realizowany samodzielnie przez entuzjastów motoryzacji lub przez profesjonalne warsztaty tuningowe, które specjalizują się w takich modyfikacjach.

Zachęcamy jednak do współpracy z profesjonalistami. To gwarancja, że tuning optyczny pojazdu zostanie wykonany w 100% legalnie i zgodnie z aktualnymi przepisami Prawa o ruchu drogowym.

Ile może kosztować wizualny tuning auta?

 

Całkowite wydatki związane z optyczną modyfikacją samochodu na zewnątrz i wewnątrz, czyli kompleksowo to wydatek nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Przykładowo: za oklejenie auta folią PPF w celu zabezpieczenia oryginalnego lakieru to koszt kilku tysięcy złotych jednorazowo.

Wizualny tuning auta – co można zrobić, aby poprawić wygląd samochodu ? Zapoznaj się z pozostałymi publikacjami