Dodge

Klasyczny Dodge, czyli ulubieniec tunerów

Klasyczny Dodge, czyli ulubieniec tunerów. Marka samochodów Dodge jest znana już od 1900 roku, kiedy to spółka została założona przez braci: Horace’a i Johna dodge. Na przestrzeni wielu lat działalności koncernu auta marki Dodge zyskały miano masywnych, wydajnych i niezawodnych muscle carów. 

Już w latach 90. Dodge Challenger stał się prawdziwą ikoną tuningu. Obecnie przeróbki mechaniczne i wizualne typowo amerykańskich pojazdów możesz realizować w zaciszu domowym.

Jeśli marzysz o klasycznym samochodzie z niesamowitym osiągami, koniecznie zdecyduj się na jeden z wielu modeli Dodge, które idealnie nadają się pod modyfikacje tunerskie. Przeróbki wizualne i mechaniczne, które są najczęściej wykonywane w samochodach tej marki to:

  • wymiana progów na akcesoryjne, wykonane ze stali nierdzewnej,
  • modyfikacja karoserii – przedniego i tylnego zderzaka na
  • poszerzane i z większymi wlotami powietrza,
  • nowe pokrowce na fotele lub wymiana całego kompletu foteli na sportowe,
  • montaż klatki bezpieczeństwa wewnątrz pojazdu.

Dla pasjonatów amerykańskiej marki samochodów Dodge jest idealną opcją pod tuning. W przypadku wielu modeli aut tego koncernu możesz nie tylko przerobić pojazd wizualnie,
ale także mechanicznie.

Nowe mapy silnika, kute tłoki, mocniejsze pierścienie i wzmocniony wał. To tylko kilka mechanicznych przeróbek, które mogą podnieść moc i moment obrotowy silnika.

Dlaczego warto tuningować pojazdy marki Dodge ?

 

Dodge to pojazdy, które od dziesiątek lat wyróżniają się na rynku ogromnymi silnikami. To przekłada się na duże możliwości modyfikacji jednostek, dzięki czemu moc klasycznego silnika np. V6 o pojemności 3,6 litra można podnieść nawet do mocy powyżej 300 koni mechanicznych.

Jest też wiele innych powodów, dla których warto tuningować i kupować zmodyfikowane pojazdy marki Dodge:

  • atrakcyjniejszy i niespotykany wygląd pojazdu po przeróbkach wizualnych,
  • lepsze osiągi silnika,
  • mniejsze spalanie przy ekonomicznej jeździe,
  • możliwość wykorzystania potencjału auta na torze sportowym.

Tuning Dodge może obejmować też modyfikację układu wydechowego. Po wymianie rur, kolektora wydechowego, a także zainstalowaniu systemu aktywnego wydechu zyskujemy niesamowity, basowy dźwięk.

To sprawia, że tuningowane auta Dodge są jeszcze atrakcyjniejsze dla pasjonatów amerykańskiej motoryzacji.

Ile kosztują zmodyfikowane auta Dodge ?

 

W przypadku tuningowanych aut ciężko określić precyzyjnie cenę za poszczególne modele. Średnie ceny tuningowanych samochodów marki Dodge oscylują w granicy 100-200 tys. złotych, choć całkowite koszty są zależne od: rocznika, wersji silnikowej oraz zakresu wprowadzonych modyfikacji wizualnych i mechanicznych.

Przeróbki tunerskie są na tyle skomplikowane, że każdy pojazd jest wyceniany indywidualnie. W praktyce aut jest warte tyle, ile ktoś jest w stanie za nie zapłacić.

Szukasz przerobionego Dodge, który zachwyci Cię zarówno pod względem wizualnym, jak i w zakresie osiągów silnika? Sprawdź naszą ofertę! Mamy w sprzedaży TOPOWE wersje tuningowanych aut Dodge, które zachwycą każdego pasjonata.

Klasyczny Dodge, czyli ulubieniec tunerów. Zapoznaj się z pozostałymi publikacjami.