Bmw

Pojazdy BMW – baza do tuningu silnika i modyfikacji wizualnych

Pojazdy BMW – idealna baza do tuningu silnika i modyfikacji wizualnych

Samochody BMW to pojazdy, które są uwielbiane przez entuzjastów motoryzacji i osoby, które uwielbiają wprowadzać indywidualne modyfikacje w swoich pojazdach. W ciągu kilkudziesięciu lat auta tej marki zyskały na popularności szczególnie wśród młodych osób, które ceniły sobie komfort jazdy, ponadczasowy styl i możliwość pełnego tuningu.

Pełny tuning samochodów BMW od wielu lat cieszy się ogromną popularnością wśród posiadaczy pojazdów tej marki. Nawet współczesne modele samochodów tego koncernu
są chętnie tuningowane, choć już w nieco inny sposób – elektronicznie przez ECU. W przypadku starszych aut BMW tuning mechaniczny obejmował wymianę podzespołów silnika.

Historia pojazdów BMW w kontekście tuningu – co warto wiedzieć?

BMW, czyli Bayerische Motoren Werke AG, to niemiecki producent luksusowych samochodów i motocykli, który ma swoje korzenie w firmie założonej w 1916 roku jako producent silników lotniczych.

BMW, ze swoją filozofią „Freude am Fahren” (radość z jazdy), od zawsze przyciągało miłośników tuningu, którzy pragnęli jeszcze bardziej poprawić osiągi i wygląd swoich samochodów. Już od lat 70. XX wieku, modele takie jak BMW 2002 stały się popularnym wyborem dla tuningu, dzięki swojej lekkiej konstrukcji i potencjałowi do modyfikacji silnika.

W kolejnych latach następne modele zyskały na popularności, szczególnie wersje BMW E30 M3, który pierwotnie był zaprojektowany jako samochód wyścigowy.

Warto też dodać, że marka BMW w latach 60. rozpoczęła współprace z firmą Alpina, dzięki czemu na rynku pojawiły się wyjątkowe modele np. Alpina B7 Turbo, które dziś są praktycznie nie do zdobycia.

Jakie są najpopularniejsze modyfikacje tuningowe w autach BMW?

W przypadku samochodów BMW modyfikacje wizualne i mechaniczne stale są realizowane przez entuzjastów motoryzacji. Najpopularniejsze modyfikacje wizualne i mechaniczne to obejmują:

1.Wnętrze pojazdu – wymiana tapicerki, foteli, obszycia kierownicy, a także oświetlenia.
2. Wymiana karoserii na akcesoryjne body kity.
3. Modyfikacja oprogramowania skrzyni biegów, aby skrócić lub wydłużyć przełożenia.
4. Wgranie nowych ustawień sterownika ECU, czyli chiptuning podnoszący moc
i moment obrotowy silnika.
5. Założenie większego turbo i doładowania.
6. Modyfikacja układu zawieszenia na aktywne, umożliwiające szybkie opuszczenie lub podniesienie pojazdu.

To tylko kilka popularnych modyfikacji, dzięki którym samochody BMW zyskują drugie życie, szczególnie te z wieloletnią historią. Jeśli już decydujesz się na posiadanie BMW po tuningu, zawsze zadbaj o to, aby wszystkie modyfikacje zostały przeprowadzone przez profesjonalistów.

To gwarancja, że pojazd zostanie dopuszczony do ruchu, a jego eksploatacja będzie w 100% bezpieczna.

W przypadku aut marki BMW najczęściej realizowaną modyfikacją jest zmiana parametrów silnika bez wymiany fizycznych podzespołów. Moc i moment obrotowy na fabrycznych częściach można podnieść o kilkadziesiąt koni mechanicznych wyłącznie przez oprogramowanie komputerowe.

Pojazdy BMW – idealna baza do tuningu silnika i modyfikacji wizualnych. Zapoznaj się z pozostałymi publikacjami.